Workshopy

Workshopy budú prebiehať pod vedením profesionálov z rôznych oblastí vedy, technológií a sebarozvoja. Trvanie jedného workshopu bude 60 minút. Neváhaj sa príhlasiť, pretože počet miest je limitovaný.

Nižšie sa môžeš prihlásiť!

Nextstep Science_RGB_pozitiv.png

Workshopy

Ako na kariéru vo výskume – Krok 1.

Zvykne sa hovoriť, že šťastie praje pripraveným. Pre kariéru vo výskume to platí dvojnásobne. Preto: ak ste doteraz ešte nezačali plánovať, kam by sa mala vaša profesionálna cesta uberať, je najvyšší čas začať! Na tomto workshope vám pomôžeme urobiť prvý krok. Spoločne budeme objavovať rôzne príležitosti, ktoré trh práce ponúka výskumníkom a predstavíme nástroje, ktoré vám pomôžu v uvažovaní o tom, na akú kariérnu cestu sa vydať. Zameriame sa na zručnosti, ktoré sú kľúčové pre kariéru vo výskume, aj na to, kde a ako ich rozvíjať. Ponúkneme tiež zopár praktických tipov, kde hľadať dobré rady, či inšpiráciu pre kariéru vo výskume.

čas: 19:20 - 20:20

trvanie: 60 minút

kapacita: 20

Kreatívny workshop v dielni Fablab

Základné technológie 3D tlače

Máš myšlienku, ktorú chceš zhmotniť? Na tomto workshope Ťa naučia, ako na to. Tvorivá dielňa FabLab.sk je otvorená platforma pre dizajnérov, vývojárov, umelcov, študentov a verejnosť. Ponúka priestor pre zoznámenie sa s prácou a technológiami digitálnej výroby 21. storočia. Vyskúšaš si základné technológie 3D tlače – vytvoríš, získaš, upravíš dáta a 3D tlačiareň postupným nanášaním vrstiev taveného plastu vytvorí Tvoj originálny trojrozmerný model.​

čas: 18:00 - 19:00

trvanie: 60 minút

kapacita: 20

miesto: Workshop bude prebiehať priamo v dielni Fablabu vo Vedeckom Parku

Navrhni úspešný biznis model pre vedecký produkt

Interaktívny workshop/case study

Ako pretaviť novú diagnostickú pomôcku na životaschopný obchodný model?

Na workshope sa dozviete, aká je cesta diagnostickej pomôcky na trh. A na prípadovej štúdii si v tíme vyskúšate navrhnúť biznis model a dostanete feedback od ľudí z praxe.

Obtiažnosť: bežný študent, nevyžaduje znalosť konkrétnej oblasti.

čas: 18:00 -19:00 

trvanie: 60 minút

kapacita: 12 ľudí

Ako dobré poznáš svoje emisie?

Uhlíková neutralita-Otepľovanie atmosféry-Green Deal  
Heslá a slogany, ktoré vyvolávajú všeobecnú pochybnosť o smerovaní sveta a pocit ohrozenia nášho životného prostredia. Očakávajú sa štátnické činy a politické rozhodnutia, ktoré zachránia planétu a čo spravíš Ty? 
Príď s nami odhaliť ako si dnes prispel svojim oblečením, telefónom, nákupom jedla a svojou cestou na tento workshop ku zvýšeniu CO2 emisií.
Poď s nami prediskutovať tému emisií a povieme si ako nenápadne, ale efektívne zredukovať Tvoju každodennú emisnú stopu! 

čas: 20:30 - 21:30

trvanie: 60 minút

kapacita: 20 ľudí

Podujatie

NextScience Conference

kariérne podujatia

Dátum

17.3.2021

Miesto

Online cez Zoom

Kontakt

E: maria@nextstepscience.org

T: +421 911 010 433

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

NextStep Science o.z.

Rajská 8,

811 08 Bratislava

IČO: 53394810

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White LinkedIn Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now